O nás

Agilní Asociace je sdružení příznivců agilních metod.

Cílem činnosti Agilní Asociace je zvýšit povědomí o Agilních metodách řízení (XP, Scrum, Kanban, TDD, BDD, LeSS, …) a vytvořit platformu pro sdílení informací a zkušeností z oblasti Agilních metod.

Asociace především:

  • nabízí v předmětné oblasti partnerství a spolupráci všem podnikatelským subjektům primárně formou sponzoringu Agile Prague Confernece,
  • podporuje aktivity vedoucí k rozšíření povědomí v rámci odborné a laické veřejnosti – konference, školení, vzdělávání, publikace, certifikace,
  • spolupracuje se zaměstnavatelskými, podnikatelskými i profesními svazy a asociacemi působícími v České republice.

Staňte se členy Agilní Asociace, buďte součástí agilní komunity, získejte řadu výhod pro firmu i její zaměstnance.

Příznivci se mohou registrovat v naší FB skupině a získat tak přímý přístup do naší komunity příznivců Agilních metod.

Firemní členství probíhá většinou formou vzájemné podpory v rámci Agile Prague Conference.

Pro získání individuálního statutu člena Agilní Asociace musíte být aktivně se zapojujícím  příznivcem po dobu alespoň jednoho roku.

Seznam členů sdružení naleznete v sekci tým.

Potřebujete poradit se zaváděním agilních principů ve Vaší firmě? Obraťte se na nás, rádi Vám doporučíme kvalitní trenéry či kouče z ČR i zahraničí.

Kdo jsme

Agilní Asociace z.s. je nezisková společnost založena jako jedna z prvních v Česká republice, která se rozhodla šířit povědomí o Agilním způsobu řízení projektů, spojení komunity nadšenců, která se okolo Agilního řízení v ČR pohybuje, umožnit firmám i jednotlivcům sdílení zkušeností a umožnit tak budovat společnou komunitu, která zjednoduší adopci Agilních metod nejen do SW/IT vývoje, ale i za hranice IT.

Agilní Asociaci byla již založena v roce 2011 společně Zuzanou Šochovou, Eduardem Kuncem a Pavlem Šukem, jako pionýry a prvními propagátory Agilního řízení v ČR a na Slovensku. Od roku 2011 asociace zorganizovala již mnoho akcí – mezi nejpopulárnější se řadí Agilní Open Café, které pořádáme v Praze v kavárně Al Cafetero a v Brně v restauraci u Mamuta. Tato setkání jsou výborným místem pro neformální diskuze, networking a výměnu zkušeností. Vždy se uvede téma a následuje diskuze. Nejsme ohraničení žádnou Agilní metodikou ani její aplikací. Na meetupu diskutujeme o všem: vývoj a Extreme programming, Scrum, Kanban, testování – Test driven development, Behaviour driven development, škálování – Large Scale Scrum, Scrum certifikacích a jejich hodnotách, Product Owership, Agilní kontrakty, hodnota produktu, atd. a to jak v IT oblasti tak i mimo (HR, Marketing,…).

Další akcí, podstatně většího rázu, je organizování pravidelné konference Agile Prague, kam zveme kapacity z celého světa, které chceme české komunitě představit. Prostě opravdové Agilní leadery a inspirátory nejen pro českou komunitu. Konference má dobrý ohlas a jsme rádi, že i díky Vaám se ji daří opakovaně pořádat. Mezi zajímavými hosty jsme měli šanci již vidět: Jurgen Appelo, David Hussman, J.B. Rainsberger, Christopher Avery, Pat Guariglia, Linda Rising, Dean Leffingwell, Bas Vodde, Joshua Kerievsky, Gojko Adzic, Mark C. Layton, David Laribee a další, viz: Na youtube kanálu máme rozsáhlý archiv přednášek z konference Agile Prague, který je zcela zdarma nejen pro naši komunitu.

Agilní Asociace z.s. je oficiálně registrovaná Scrum Alliance User Group. Spolupracujeme jak se Scrum Alliancí, nejznámější americkou neziskovou organizující seskupující celosvětově Scrum komunitu, tak i s Agile Alliance, což je opět americká nezisková organizace podporující propagaci obecně Agilního přístupu.

Pokud se o Agilní metody zajímáte, rádi Vás přivítáme na libovolné z našich akcí. Novinky sledujte také v naši FB skupině.